| |

Ranking najbardziej melodyjnej muzyki.

Dla większości ludzi, zwłaszcza starej daty muzyka wiąże się z melodią. Zazwyczaj nasi rodzice, a wcześniej ich rodzice z rozżaleniem wspominają płynne i harmonijne kompozycje z ich młodości i z awersją narzekają na bieżąco słyszane z telewizora, czy radia piosenki przepełnione porwanym rytmem, w których śpiew przypomina postękiwanie. Wiemy, że muzyka ewoluuje, ale dzisiejszy pop lejący się z głośników, dla wielu jest krokiem wstecz.

Poza głównym nurtem prezentowanym przez media sytuacja wygląda zgoła inaczej. Dzięki Tidal, Spotify, czy nawet YouTube słuchamy czego chcemy. Jedni wolą jazz, inni melodyjne szlagiery. Mnie interesuje przede wszystkim warstwa muzyczna, mniej wokalna, a pod pojęcie 'melodyjny’ przyrównuję do słowa 'harmonijny’, jako jego synonimu.

Oczywiście w niniejszym rankingu będę preferował melodie oryginalne i niebanalne wybijające się ponad przeciętność. Od jakiegoś czasu obserwuję w metalu rozkwit jego odmiany nastawionej na melodię, a w ramach tego rozkwitu dominację kapel z Finlandii. Myślę, że wynika to z ich kultywacji i przywiązania do rodzimego folkloru.

To chyba wszystko. Zapraszam do eksploracji.

Dobra dynamiczna polifonia.

Mroczny darkwave.

Piękne melodie

Piękne melodie.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.